Kliendid pöörduvad tihti meie poole palvega suurendada oma kvaliteediskoori justkui eeldades, et kasutame mingit salajast lihtsurelike eest peidetud tarkust. Tegelikult on meetod lihtne ja seda on kasutatud juba sajandeid. Selleks peate lihtsalt avama AdWordsi konto märksõnade koha pealt, selle reklaamirühma puhul, mille kvaliteediskoori soovite suurendada. Seejärel peate võtma kärnkonna ja sellega märksõnu hõõruma. Selleks minge lihtsalt tähisel ööl ristteele ja lausuge kolm korda võlusõnu „umbluu, sim-salabim”.

Mis on ühist kelmil ja kvaliteediskooril?

Kui ülalkirjeldatud meetod ei toimi, võite proovida üht muud varianti. See seisneb kvaliteediskoori olemuse mõistmises. Oletame, et soovite korteri üürile anda. Üürimisest on huvitatud kaks inimest – mitte eriti jõukas, kuid väga kohusetundlik tudeng ja heal järjel kelm. Tudeng pakub teile 400, kelm 1250 eurot. Samas olete teadlik, et tudeng maksab üüri ära 95%, kelm vaid 25% tõenäosusega. Lihtne arvutus näitab, et esimesel juhul oleks keskmine tulu 380 eurot, teisel juhul 313 eurot. Otsustate üürnikuks võtta tudengi.

Kuidas on see seotud AdWordsiga? Sarnaselt kirjeldatud näite korteriomanikuga on Google'il samuti virtuaalne „kinnisvara” - otsingutulemuste kohal ja tulemustest paremal olevad reklaamipaigutused. Partnersaitidel olevaid reklaampindu võib samuti võrrelda kinnisvaraga ning kvaliteediskoor sarnaneb üüri maksmise tõenäosusega. Kuidas seda tõenäosust hinnata? Kõige kindlam viis on analüüsida kõnealuse isiku eelnevat käitumist. Nii klikkimise määra (CTR) ja kvaliteediskoori vaheline seos toimibki – saame reklaamiklikki käsitleda üüri maksmisena. Seega on CTR kõige olulisem kvaliteediskoori kaasatud tegur.

Kuidas Google'i kasutajad hääletavad?

Klikkimise määr on suurepärane viis reklaami asjakohasuse hindamiseks. Inimesed mõistavad asjakohasust tähendusliku seosena, kuid IT-süsteemidel on vaja arve. Klikkimise määr sarnaneb hääletamisega: näiteks kui kasutaja otsib sõna „pesupulber” ja klikib ühel reklaamil, võib seda võrrelda selle reklaami poolt hääletamisega ja kõigi teiste reklaamide vastu hääletamisega. Süsteem ei mõista tähendusseoseid sama intuitiivselt kui inimesed, vaid kasutab inimeste valikuid ja teisendab nende otsused teatud arvudeks ning kaasab need kvaliteediskoori.

Klikkide piisava ajalooteabe puudumisel uurib süsteem muid tegureid, mille abil saab reklaami tulevast klikkimist hinnata. Süsteem hindab järjekorras kogu reklaamirühma (sarnaselt saame isiku käitumist enam-vähem ennustada tema sõprade käitumise põhjal), kampaania ja samale URL-ile sihitud reklaamide toimivust ning muude reklaamijate reklaamide toimivust, mis kasutavad samu märksõnu. Süsteem hindab esimesena alati asjakohasemaid andmeid – reklaamirühma ajalugu on muude reklaamijate tegevustest olulisem. Siiski, kui teatud märksõna toimivus on enamikus kontodes kesine, võib see kesine toimivus kiiresti põhjustada madala kvaliteediskoori.

Kõrgema kvaliteediskoori retsept

Kuidas suurendada oma kvaliteediskoori? Reklaami klikkimise määra suurendamise kaudu. Suurima klikkimise määra saavutamiseks peate piiritlema oma märksõnaloendi ja looma väga asjakohased tekstreklaamid. Ideaalses reklaamirühmas peaks maksimaalselt olema 15–20 märksõna. Selle arvu ületamisel peaksite kaaluma reklaamirühma jagamist ja uue, täpsema ning parema reklaamitekstiga rühma loomist.

Ärge muutke kvaliteediskoori kinnisideeks. Lõppkokkuvõttes on see väga abstraktne väärtus. See ei ütle palju kliki keskmise tulu kohta. Professionaalne suhtumine veebireklaamidesse nõuab märksõnadega seotud abstraktsetele arvudele keskendumise asemel keskendumist investeeringutasuvusele (ROI). Peate arvestama, et suur kvaliteediskoor ei taga müüki – eriti kui reklaami sihtleht on ebameeldiv või seal liikumine keeruline. Google pakub tööriistu, mille abil saate luua tõhusa strateegia – konversioonide jälgimise mehhanism ja konversioonide optimeerija. Mõlemad tööriistad keskenduvad kasutajatoimingutele pärast klikkimist. Nii saate oma turunduseesmärke paremini saavutada. Ja neid on lihtsam kasutada kui kärnkonna:)

P.S. Antud postitus on kirjutatud Marcin Wyszyński poolt, poola kliente silmas pidades, aga on üpris asjakohane ka kogu muule maailmale:)